...
Domov > Novi senzorji COMET: Inovacije za široko paleto aplikacij

Novi senzorji COMET: Inovacije za široko paleto aplikacij

COMET inovacije za široko paleto aplikacij

Podjetje COMET Systems se od leta 1991 ukvarja z razvojem in proizvodnjo računalniško podprtih merilnih naprav.

Z Web senzorji P8653 je zraven spremljanja temperature in vlažnosti, mogoče tudi zaznavanje poplav, zahvaljujoč vgrajenemu detektorju poplav.

Senzorji P3116 izstopajo zaradi zamenljivega senzorja za merjenje temperature in relativne vlažnosti. Ta senzor deluje brez potrebe po kalibraciji s posebno napravo, ne glede na dolžino napajalnega kabla. Te lastnosti nudijo največjo stopnjo prilagodljivosti pri nameščanju senzorjev v različna okolja.

Monitoring sistem MSxx z vmesnikom Ethernet, ki je vključen v ceno izdelka ter združljiv s COMET Cloud, znaša le 2 kreditna vavčerja (licenca) za eno leto.

Senzor IoT za omrežje Sigfox W0854P ima vhod za štetje signalov, skupaj z vgrajenim senzorjem temperature. Z robustno zasnovo, zaščito IP65 in podaljšano življenjsko dobo baterije je to napravo mogoče uporabiti v skoraj vseh okoljih in aplikacijah.

Z merilnimi instrumenti COMET imate nadzor nad pomembnimi parametri v vašem okolju ter pridobite dragocene informacije za optimalno upravljanje in spremljanje (monitoring).


P8653 PoE Web senzor za merjenje temperature in relativne vlažnosti. Možnost priključitve dveh zunanjih sond. Binarni vhod za javljanje poplav.
P8653 Web senzor z PoE-dvokanalni, z binarnimi vhodi COMET
  • TEMPERATURNI SENZOR
    • merilno območje: -55 … +105 °C
  • SENZOR VLAGE
    • merilno območje: glede na priključen senzor DSxx
  • DETEKTOR POPLAV
    • uporaba: namenjeno samo za uporabo v zaprtih prostorih
    • dolžina kabla: 2.5 metra
    • dvožična povezava
P3116 merilni pretvornik relativne vlage in temperature “Economy” je stroškovno učinkovit pretvornik temperature okolja, relativne vlažnosti.
P3116 merilni pretvornik relativne vlage in temperature ”Economy”, 4 … 20 mA izhodi COMET
  • TEMPERATURNI SENZOR
    • merilno območje: -20 … +80 °C
    • točnost: ±0.4 °C
  • SENZOR VLAGE
    • merilno območje: 0 … 100 % RV
    • točnost: ±1.8 % RV v območju 0 … 90 % RV pri 23 °C
  • SPLOŠNI TEHNIČNI PODATKI
    • izhod: 4 … 20 mA, galvansko
    zaščiten
    • napajanje: 9 … 30 V DC


Analogni izhod 4 … 20 mA v COMET Cloud: Povezovanje tradicionalnega in sodobnega sveta tehnologije

Ali ste vedeli, da obstaja možnost snemanja merjenih podatkov iz analognih senzorjev z izhodom 4 … 20 mA neposredno v COMET Cloud?

Pretvornik P2520 omogoča pretvorbo izmerjenega toka (0 … 20 mA ali 4 … 20 mA) v specifične vrednosti fizikalnih veličin, ki jih senzor meri. Zahvaljujoč Web senzorju P2520, ki je bil zasnovan za povezavo dveh senzorjev s tokovnim izhodom v omrežje Ethernet, je sedaj mogoče pošiljati podatke neposredno v COMET Cloud.

To pomeni, da sedaj lahko povežete, ne le senzorje z izhodom 4 … 20 mA proizvajalca COMET (npr. certificirane senzorje za uporabo v eksplozijsko nevarnih okoljih v skladu s standardom ATEX), ampak tudi senzorje drugih proizvajalcev, kot so anemometri, merilniki pretoka, merilniki hrupa in drugi.

Ta inovativna tehnologija omogoča centralno spremljanje in analizo podatkov iz različnih tipov senzorjev, kar nudi popoln pregled.

Web Sensor z dvokanalnim 0 ... 20 mA izhodom

P2520 Web senzor z dvokanalnim 0 … 20 mA izhodom COMET

  • senzor toka
  • točnost: ± 0.1 % FS,
  • vhod: 2 x tokovni vhod
  • izhod: Ethernet
  • napajanje: 9 … 30 V
  • dimenzije: 88 mm x 126 mm x 39.5 mm
Senzor COMET, senzor, sonda, senzorji, senzorji COMET, sonde, sonda COMET, sonde COMET, COMET izdelki, senzor P8653, spremljanje temperature, senzor za temperaturo in vlago, senzor za vlažnost, senzor za temperaturo, spremljanje vlažnosti, spremljanje vlage, senzor za vlago, zaznavanje poplav, detektor poplav, poplave, detekcija poplav, senzor za poplave, senzor P3116, zamenljive sonde, zamenljiva sonda, merjenje temperature, meritev temperature, merilec temperature, merilnik temperature, merilci temperature, merilniki temperature, merjenje relativne vlažnosti, merjenje relativne vlage, merilnik relativne vlage, merilnik vlage, merilec relativne vlage, merilec vlage, merjenje vlage, merjenje vlažnosti, vmesnik ethernet, ethernet, COMET cloud, senzor IoT, omrežje Sigfox, sigfox, sigfox W0854P, štetje impulzov, naprava za štetje impulzov, merilni instrumenti, merilni instrument, merilni instrument COMET, merilni instrumenti COMET, WEB SENZOR Z POE, WEB SENZOR, DVOKANALNI web senzor, dvokanalni senzor, dvokanalni senzor z binarnimi vhodi, konektor, merjenje temperature z zunanjo sondo, sonda DIGIL, pretvornik P2520, ATEX, dvokanalni pretvornik, dvokanalni pretvornik tokovne zanke, oblak COMET, zaščita IP65

MS monitoring sistemi: NOVO z Ethernet vmesnikom, vključenim v ceno!

Od 1. septembra 2023 so vsi sistemi za spremljanje (monitoring) dobavljeni z MP042 Ethernet vmesnikom, ki je vključen v ceno. Ta sprememba je nastala zaradi poenostavitve izbire izdelkov za stranke, pa tudi zato, ker vsi sedanji modeli sistemov za spremljanje omogočajo pošiljanje merilnih podatkov v COMET cloud.

Z vsako novo kupljeno merilno ploščo boste dobili 3 mesece v COMET Cloud brezplačno!

Letna pristojbina za vodenje 16-kanalnega sistema za spremljanje v COMET Cloud znaša le 2 kreditni točki!

Prednosti COMET MS monitoring sistemov:

Natančno merjenje temperature (Pt1000, Ni1000, termoelementi in termistorji), toka in napetosti, dogodkov v dveh stanjih, signalov, upora, frekvence;
Trajni pomnilnik;
Zvočna in vizualna indikacija alarmov;
Različni komunikacijski vmesniki – USB, RS232/485, Ethernet;
Programska oprema za analizo podatkov na osebnem računalniku.

data logger
MS6D 16-kanalni data logger z alarmi COMET
  • delovna temperatura: 0 … +50 °C
  • vhodi: 1 … 16 vhodov (programsko nastavljivi)
  • pomnilnik: 2 MB (do 480 000 vrednosti)
  • napajanje: 24 V DC
  • dimenzije: 215 x 225 x 44 mm
  • teža: 800 g
za beleženje in spremljanje temperature, vlage, CO2 in ostalih vrednosti
MS55D 16-kanalni data logger za shranjevanje podatkov COMET
  • delovna temperatura: 0 … +50 °C
  • vhodi: 1 … 16 strojnih modulov
  • pomnilnik: 2 MB (do 480 000 vrednosti)
  • napajanje: 9 … 30 V DC, priporočljivo 24 V DC
  • dimenzije: 215 x 225 x 60 mm
  • teža: 800 g
za merjenje in spremljanje temperaute, vlage in ostalih vrednostiza merjenje in spremljanje temperaute, vlage in ostalih vrednosti
MS6-Rack montažni 16-kanalni data logger za stojalo 19” z alarmi COMET
  • delovna temperatura: 0 … +50 °C
  • vhodi: 1 … 16 vhodov (programsko nastavljivi)
  • pomnilnik: 2 MB (do 480 000 vrednosti)
  • napajanje: 24 V DC
  • dimenzije: 483 x 190 x 44 mm
  • teža: 800 g
  • garancija: 3 leta
za merjenje temperature, vlage in ostalih vrednosti
MS6R 16-kanalni data logger z alarami COMET
  • delovna temperatura: 0 … +50 °C
  • vhodi: 1 … 16 vhodov (programsko nastavljivi)
  • pomnilnik: 2 MB (do 480 000 vrednosti)
  • napajanje: 24 V DC
  • dimenzije: 225 x 230 x 44 mm
  • teža: 800 g

☏ Pokličite nas: +386 2 62 96 720

Za mnenja in razlage sta vedno na voljo:

strokovnjak za COMET program: Rok Samec

  • +386 51 228 494
  • podpora@elpro.si

strokovnjak za meritve: Zoran Lepenik

  •  +386 41 626 771
  • ✉ zoran@elpro.si

Avtorica: Mojca Kugler, vir: New COMET sensors: innovations for a wide range of applications, COMET
september 2023


Sorodni članki:


logo

ELPRO LEPENIK & CO. d.o.o.

Ob gozdu 7c, Rogoza
2204 Miklavž na Dravskem polju
Slovenija

Bodite obveščeni o novih člankih

Seznanjen/-a sem s politiko varovanja osebnih podatkov.*